28 campings doen mee aan eerste Vlaamse Kampeerdag

Op zaterdag 25 april 2026 vindt de allereerste Vlaamse Kampeerdag plaats. Tussen 10.00 en 17.00 uur openen 28 campings verspreid over Vlaanderen hun poorten voor het publiek.

28 campings doen mee aan eerste Vlaamse Kampeerdag

Op zaterdag 25 april 2026 vindt de allereerste Vlaamse Kampeerdag plaats. Tussen 10.00 en 17.00 uur openen 28 campings verspreid over Vlaanderen hun poorten voor het publiek.

Bezoekers van de Vlaamse Kampeerdag kunnen op 25 april niet alleen kennismaken met het gevarieerde campingaanbod, maar ook genieten van tal van extra activiteiten bij de deelnemers. Het is een ideale gelegenheid voor wie graag de sfeer wil opsnuiven op de Vlaamse campings of inspiratie zoekt voor komende vakanties. Of je nu een ervaren kampeerder bent of voor het eerst de stap zet, overal word je warm onthaald.

Inspiratie uit Nederland

Vooralsnog hebben zich 28 campings aangemeld als deelnemer aan de allereerste Vlaamse Kampeerdag. De Vlamingen hebben zich daarbij laten inspireren door de traditionele, grootse aftrap van het kampeerseizoen in Nederland, normaliter begin april en dit jaar -vanwege de vroege Pasen– al eind maart. De landelijke open dag wordt georganiseerd door ‘Kamperen in Vlaanderen’, het samenwerkingsverband van de Vlaamse kampeerorganisaties RECREAD, Kempen Campings, Kompas Campings/PASAR en Logeren in Vlaanderen.

Winnaar Innovation Award

De deelnemende campings liggen verspreid over heel Vlaanderen en daarvan 12 in de provincie West-Vlaanderen, hoofdzakelijk aan de Noordzee of op een steenworp van de kust. In de provincie Antwerpen doen 6 campings mee, waaronder de Lilse Bergen, onlangs nog winnaar van een ACSI Innovation Award. In Belgisch-Limburg nemen 4 campings deel aan de Vlaamse Kampeerdag, evenveel als in Oost-Vlaanderen, terwijl ook in Vlaams-Brabant nog 2 locaties de poorten openen op 25 april. Kijk voor alle deelnemende campings op de website.

Ook interessant voor jou