Deze caravan waait van achteren lekker door én je kunt het dak op

Openslaande deuren, maar dan anders. De Coruja biedt een andere kijk op kamperen met een caravan. Je kunt bovendien ook nog eens het dak op.

Deze caravan waait van achteren lekker door én je kunt het dak op

Openslaande deuren, maar dan anders. De Coruja biedt een andere kijk op kamperen met een caravan. Je kunt bovendien ook nog eens het dak op.

Het model Coruja van de bij ons onbekende -althans bij de meesten- caravanfabrikant Aguiar Trailers doet het verfrissend anders dan we gewend zijn. Hoewel de caravan is gebouwd op een vertrouwd AL-KO chassis en de buitenkant er op het eerste gezicht redelijk normaal uitziet, herbergt de Coruja toch een aantal hele grote verrassingen. De achterzijde is de grootste attractie, want die gaat in 2 delen helemaal open. Op die manier heb je in feite een ingebouwde veranda tot je beschikking, waar je bijvoorbeeld heerlijk kunt genieten van een zonsondergang. En het waait lekker door natuurlijk. Wel oppassen op plekken waar muggen of andere insecten de overhand nemen.

Caravan met dakterras

Biedt de uitklapbare veranda niet voldoende uitzicht? Dan kun je het dak op. Letterlijk, want je kunt bij Aguiar Trailers kiezen voor een verstrekte dakconstructie en een trappetje aan de zijkant. Zodoende heb je naast een veranda ook nog eens een dakterras tot je beschikking. De Coruja wordt geleverd in 2 varianten met een opbouw van 3,0 en 3,20 meter. De eerste is inclusief een optioneel stapelbed geschikt voor maximaal 4 personen en heeft een complete keuken én badkamer aan boord. De stahoogte binnenin bedraagt -evenals de interne breedte- 1,92 meter. Omgerekend kost de Coruja 3.0 minimaal zo’n €22.000.

Lees verder onder de foto.

Braziliaans feestje

De uitvoering 3.2 is weliswaar 20 centimeter langer, maar desondanks vooral gericht op stellen in plaats van gezinnen. De dinette voorin kan veranderen in een tweepersoons dwarsbed en naar wens kun je ook achterin nog een zithoek creëren om optimaal van de veranda en het uitzicht te genieten. De 3.2 kost ongeveer €1.700 meer dan de 3.0, maar het is de vraag of we ooit in Europa zo’n guitige Coruja gaan zien. We wisten niet dat ze daar ook caravans gebruiken (en überhaupt bouwen), maar fabrikant Aguiar Trailers is een Braziliaans bedrijf. Ze maken er in elk geval een feestje van, zoals de Brazilianen betaamt!

Ook interessant voor jou