Lekker afkoelen: 10 camperplaatsen met zwembad
Op veel campings is een zwembad gemeengoed, maar als je met de camper op reis bent en het liefst op camperplaatsen verblijft, dan is het vaak zoeken naar een speld in een hooiberg. Dit zijn 10 tips inclusief een zwembad!

De app Campercontact van de NKC maakt het je makkelijk in de zoektocht naar een geschikte en beschikbare camperplaats, overal in Europa. Hieronder vind je een selectie van 10 locaties in Zuid-Europa waar je ook een heerlijk verfrissende duik kan nemen als de temperaturen tropische waarden aantikken. We beginnen in Frankrijk:
Domaine De Grand Homme, Blasimon: hier sta je tussen de wijnranken, waar je ook de lekkerste wijnen mag proeven. Ideaal voor een paar dagen rust, of als je op doorreis iets unieks zoekt.
Domaine du Scorff, Kernascléden, Bretagne: het zwembadwater is altijd 28 graden en in het laagseizoen kan het dak eroverheen. Het betreft een handvol camperplaatsen op een kleinschalig bungalowpark, dus even bellen van tevoren als je er terecht wil!
Italië, Oostenrijk en Kroatië
La Brada Toscana, Maremma, Toscane: een boerderij met prachtige boomgaarden, mooie fietsroutes naar middeleeuwse stadjes en wandelpaden door de bossen. Neem vooral de lokale olijfolie en wijnen mee naar huis.
Camping am Waldbad, Karinthië: rondom het zwembad met glijbaan is een groene ligweide en daaromheen liggen de kampeerplaatsen. Dit is dan ook geen pure camperplaats, maar een grote en levendige camping voor jong en oud.
Raspadalica, Slum, Istrië: een idyllische camperplaats met uitzicht over heel Istrië vanuit het zwembad, middenin de ruige natuur maar toch heel sereen. Doe dus wel boodschappen voor je hier naartoe gaat!
Volop keus in Spanje
Camperpark Playas de Luz in Ayamonte, Andalusië: dé plek om een verkoelende duik zo uit je camper in het zwembad te maken en later een stuk over het strand te wandelen. Als je geluk hebt, zie je in de verte ook nog de flamingo’s.
Casa-Lumbreras, El Esparragal, Murcia: in een vallei tussen twee bergruggen ligt deze kleinschalige camperplaats met een riant zwembad. De eigenaren koken twee keer per week en je kunt naar de prachtige stranden van Aguilas of de steden Lorca en Murcia.
Casa Castor Catral, El Realenc, Alicante: bij de Nederlandse eigenaar kun je hier ook ‘gewoon’ friet, frikandellen, saté en pizza bestellen. Op het terrein staan ontelbaar veel palmbomen en het zwembad ligt aan een mooi groot terras.
Finca la Manchica, Cartagena: op fietsafstand van de historische stad ligt deze prachtige camperplaats met een eigenaar die fantastisch kookt. Ook kun je zijn auto huren voor een dagtrip.
Mariposa Libre, Cártama, Andalusië: hier parkeer je de camper recht voor het grote zwembad met een grandioos uitzicht én met een houtgestookte hottub. Vooraf reserveren is wel aan te raden.
Op de site en in de app van Campercontact vind je nog veel meer opties.