Zwitsers Alpencamper voorziet fietscaravan van slide-out en toilet

Een fietsvakantie met een lichtgewicht caravannetje aan je bagagedrager: dat klinkt als een mooi avontuur. Alpencamper zorgt ervoor dat je dat avontuur met z’n tweeën kan beleven.

Zwitsers Alpencamper voorziet fietscaravan van slide-out en toilet

Een fietsvakantie met een lichtgewicht caravannetje aan je bagagedrager: dat klinkt als een mooi avontuur. Alpencamper zorgt ervoor dat je dat avontuur met z’n tweeën kan beleven.

Alpencamper is een Zwitsers bedrijfje dat puur en alleen fietscaravans produceert. Ze voeren daarvoor één model, de ECO, maar daarvan zijn wel enkele verschillende varianten beschikbaar. Zo ook de ECO Slide Out, met dus een uitschuifbaar deel, zoals je normaalgesproken alleen maar ziet bij hele grote luxe campers. In de ‘gewone’ ECO slaap je als eenzame fietser ook helemaal in je eentje, maar door de slide-out ontstaat er plek voor 2. Wel zo gezellig als je op vakantie bent.

WC, toilet en knipperlichten

De Alpencamper ECO kun je helemaal naar wens uitbreiden met extraatjes, zoals verlichting, verwarming, luifel, zonnepanelen, extra ramen en zelfs knipperlichten. Tevens kun je een draagbaar scheidingstoilet aan de uitrusting toevoegen en ook een (buiten)douche behoort tot de mogelijkheden. Let er dan uiteraard wel op dat het gewicht met al die accessoires flink gaat toenemen, waardoor je misschien weer een trapje zwaarder moet fietsen (of een e-bike moet kiezen).

Lees verder onder de foto.

10 mille

De fietscaravans zijn op de website van Alpencamper te bestellen en voor de instapversie ECO Basic geldt een basisprijs van net geen 6.000 Zwitserse franken, oftewel zo’n €6.500. Wil je de variant met de slide-out, dan moet je minimaal CHF 8.350 overmaken naar Zwitserland, hetgeen gelijk staat aan ongeveer €9.100. Kies je daarnaast nog voor een paar spulletjes om jouw Alpencamper aan te kleden, dan gaat de teller dus al vrij gauw over de 10 mille.

Ook interessant voor jou