Bürstner maakt van Habiton een dwarsligger inclusief verwarmd hefdak

Bürstner maakt van Habiton een dwarsligger inclusief verwarmd hefdak
Het was vorig jaar nogal een schok toen Bürstner aankondigde ‘voorlopig’ geen caravans meer te produceren en het aantal modelseries voor de campers terug te brengen tot slechts 3: de Signature, de Papillon en de Habiton. Uiteindelijk bleek het een schot in de roos. Eerstgenoemde sleepte in Nederland sowieso de titel Camper van het Jaar binnen en wordt nu naast de Fiat-basis ook met een Mercedes-onderstel geleverd. Campervan Habiton is ook een Mercedes en werd vorig jaar gelanceerd als “6.0” met lengtebedden. Nu komt ook de 6.1.
Opklapbaar dwarsbed
De Habiton 6.1 krijgt een dwarsbed in plaats van lengtebedden en om een beetje langgerekt en comfortabel te kunnen liggen heeft Bürstner besloten de zijwanden van de Mercedes te verbreden. Bovendien is dat dwarsbed op te klappen, zodat er tijdens de reis maximale bagageruimte beschikbaar is in het achtersteven. Aangezien de nieuwe Habiton -net als de 6.0- slechts 593 centimeter lang is, scheelt de keuze voor een dwarsbed qua overige interieurruimte uiteraard een slok op een borrel.
Verwarmd bed
Bürstner maakt het tevens mogelijk om met 4 personen in de Habiton 6.1 te slapen, middels het bed in het hefdak. En die slaapplek is extra comfortabel, want de Duitse camperbouwer levert daarvoor een soort vloerverwarming. Je ligt dus niet alleen hoog en droog, maar ook heerlijk warm (zie foto boven). De nieuwe variant is tevens verkrijgbaar met een toegestane totale massa van 3.500 kilogram, waardoor je dus met het gewone B-rijbewijs op pad kunt. De Habiton is overigens volledig gasloos: koken doe je op inductie en de verwarming werkt op diesel.







