Entreegeld voor toeristen in Venetië voorlopig verleden tijd

Venetië wordt jaarlijks bezocht door miljoenen toeristen en om dat allemaal een beetje in goede banen te leiden, werd sinds begin 2024 entreegeld geheven. Eerst was dat nog €5 per persoon, maar inmiddels is dat €10. Tot eind juli van dit jaar.

Bij wijze van proef introduceerde het lokale bestuur van Venetië vorig jaar een systeem waarbij toeristen vanaf 14 jaar vooraf een entreekaartje moesten kopen om de stad te mogen bezoeken. In eerste instantie kostte dat €5 en dat bedrag was verschuldigd op bepaalde drukke feestdagen, weekenden en in de zomerperiode. In 2025 ging het tarief omhoog naar €10 per persoon en dat was dit jaar op ruim 50 dagen van toepassing, tot eind juli. Alleen als je al ver van tevoren je ticket kocht, gold nog het tarief van €5. De controle van de kaartjes vond steekproefsgewijs plaats, bijvoorbeeld bij de bezoekers die vanaf de populaire omliggende campings met de veerbootjes arriveren. De entreekaarten moesten online worden aangeschaft. Maar dat alles is nu dus verleden tijd en de stad is op alle dagen vrij te bezoeken. Voorlopig, althans.

720.000 entreekaarten

Het ‘experiment’ met een heffing voor dagjesmensen in de lagunestad Venetië is voorlopig afgerond. Wat er verder gebeurt, hangt af van de resultaten die in het najaar worden gepresenteerd. Dit jaar was het entreegeld verschuldigd op 54 dagen van half april en eind juli, tussen 8.30 en 16.00 uur. De entree was twee weken rond Pasen van kracht en sindsdien voornamelijk in de weekenden (vrijdag tot en met zondag). Tijdens de testperiode registreerde de stad op de betreffende dagen meer dan 720.000 betalende bezoekers, goed voor een omzet van ongeveer €5,4 miljoen. In totaal werden er zo’n 2500 boetes uitgeschreven aan mensen die geen geldig ticket hadden. Wie minimaal één overnachting in Venetië had geboekt, hoefde geen kaartje te kopen.

Ook interessant voor jou